Zpěv a správné valašské cifry, to je recept Štěpána Pospíšila na úspěch

Dvacet nejlepších dětských interpretů lidové písně z celé České republiky se sešlo na začátku října v celostátním kole postupové přehlídky Zpěváček – Děti a píseň. Své zastoupení ve Žďáru nad Sázavou, kde se přehlídka konala, měl i Vsetín. Reprezentovali jej Nikol Martincová a Štěpán Pospíšil ze souboru Malá Jasénka.

 

Sedmičlenná odborná porota v čele s Janem Rokytou mladším vybrala z dvacítky mladých zpěváků deset nejlepších, mezi kterými byl i Štěpán. Ten navíc za svůj velmi vydařený zpěv, projev radosti z něho a za pohyb, kdy předvedl ty správné valašské cifry, získal od poroty ještě cenu za nejlepší umělecký dojem. Všechny mladé zpěváčky doprovodili hráči z Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů a Lidové hudby Gaudeamus VŠE Praha.

,,Zpěváčka letošního roku beru jako skvělou zkušenost a možnost získání nových přátel. Všechno díky výborné atmosféře plné rivality, která snad kromě mě byla viditelná a slyšitelná všude. Proč kromě mě? Z jednoduchého důvodu. Poslední a tedy celostátní kolo jsem už bral jako úspěch a to jestli se umístím do první desítky, mi bylo tak nějak fuk. Ovšem díky mému přesvědčivému výkonu, který tak viděla a slyšela porota, jsem se nakonec umístil i v té první desítce, za což jsem opravdu velmi rád,“ ohodnotil svůj úspěch Štěpán.

„K významným událostem souborového života řadíme i úspěchy zpěváčků v soutěži dětských interpretů. To, že se dostanou do republikového finále a zazpívají si s BROLNem je velkým úspěchem. Podařilo se to Nikol Martincové, Erice Schmidtové, Petře Lukůvkové a Martinovi Janáčovi,“ vyjmenovala Alena Zdražilová, vedoucí Malé Jasénky, která společně s Irenou Martínkovou zpěváky připravuje.

Žádné komentáře

Napsat komentář